Skip to content ↓

Staff List

Head Teacher and Deputy Safeguarding Lead

Mrs Bernice Waite 

Deputy Head Teacher and Pupil Premium Champion

Mr Christopher Gunning

Assistant Head Teacher and Sports Premium Lead

Mrs Patricia Kuevi

EYFS Leader & Designated Teacher for Looked After Children

Mrs Ami Henkes

SEND Leader (Maternity Cover)

Miss Nicola Morris

Year 6 Class Teacher

Mrs Leonie Gordon and Mrs Rebecca Terry

Year 5 Class Teacher - English

Mr Christopher Gunning

Year 4 Class Teacher - Maths

Mrs Patricia Kuevi

Year 3 Class Teacher - Computing

Miss Charleen O'Neill 

Year 2 Class Teacher - Science

Miss Emma Nolan

Year 1 Class Teacher - Humanities

Miss Nicola Morris 

Reception Class Teacher - Arts

Mrs Ami Henkes

Nursery Teacher - PE

Miss Sabriya Mistry 

Special Needs Co-Ordinator

Miss Laura Phillips

Higher Level Teaching Assistant

Mrs Debra Candler 

Unqualified Teacher

 

 

 

Teaching Assistant Support

  • Miss Rebecca Terry-Year 6

 

  • Miss Charlie Gow-Learning Support KS2
  • Miss Emily Flannery - Learning Support KS1
  • Mrs Joanne Barford-Drew - EYFS
  • Miss Stephanie Knight - Year 1
  • Mrs Ewelina Baczkowska- Year 2
  • Miss Natasha Herber - Year 3
  • Miss Elisa McConnell-Year 4
  • Mrs Caroline Luff - Year 5
  • Miss Sasha Mead (Apprentice Teaching Assistant in EYFS)
  • Miss Anita Taylor-EYFS
  • Miss Dorothy Breheny-EYFS 

Parent Support Worker and Designated Safeguarding Lead (DSL)

Mrs Denise Bond

Lunchtime Supervisor 

  • Mrs Sharon Winch
  • Mrs Debbie Papworth
  • Miss Emma McGonigle

Additional Support Provided by:

  • Mrs Anita Taylor 
  • Mrs Caroline Luff
  • Miss Elisa McConnell
  • Mrs Ewelina Baczkowska
  • Miss Stephanie Knight
  • Miss Natasha Herber

Breakfast Club

Organised by an External Company 

After School Club

Organised by an External Company 

Business Manager

Office Manager

Mrs Carole Gleghorn

Miss Suzanne Peak

Site Agent

Mr Michael Rowe

Cleaners

Miss Julie Mole

Mrs Jaqueline Woolf

Mrs Wendy Yoxall